Stowarzyszenie AMAZONKI : Warszawa 02-781, ul. Roentgena 5
Nr. Konta: PKO BP V/O. W -wa 83102010550000940200166280

"Miłość, medycyna i cuda"


Bernie S. Siegel


milosc-medycyna-i-cuda-o621.jpgW tłumaczeniu Ireny Doleżal-Nowickiej.

W książce tej amerykański chirurg udowadnia, że pacjenci w pozornie beznadziejnym stanie mogą sami odwrócić nieuchronny bieg wydarzeń. Sekret, zdaniem autora, tkwi w uzdrawiającej wszechpotędze miłości, pozwalającej ponownie włączyć zablokowany w nas biologiczny mechanizm "życia".

Jest to jedna z najpiękniejszych, najgłębszych i najbardziej optymistycznych książek jaką można zaproponować wszystkim: tym, którzy mieli nieszczęście chwilowo poddać się chorobie, jak i tym, którzy nigdy nie zamierzają dopuścić choroby do siebie.

Autor książki wiele lat pracował z pacjentami chorymi na nowotwory i wobec tych pacjentów zaczął stosować nowe metody zarówno w ramach terapii indywidualnej jak i grupowej. Stosował m.in. wizualizację oraz interpretację snów pacjentów, próbując w ten sposób uruchomić w chorych, na ogół blokowany przez psychikę, mechanizm samoleczenia. Wieloletnia praktyka pozwala lekarzowi dojść do przekonania, że każdy chory, właściwie pokierowany, jest w stanie wyzwolić w sobie potężną moc uzdrawiania.Bożenna Sabiłło