Stowarzyszenie AMAZONKI : Warszawa 02-781, ul. Roentgena 5
Nr. Konta: PKO BP V/O. W -wa 83102010550000940200166280

"Prosta metoda jak skutecznie rzucić palenie - dla kobiet"


Allen Carr


allencarr.jpgKolejna pozycja Allena Carra, autora kultowego poradnika dla rzucających palenie, światowego bestsellera, który sprzedał się już w ponad 8 milionowym  nakładzie.

Jest to książka, którą Allen Carr adresuje specjalnie do kobiet. Choć jest przekonany i twierdzi, że jego metoda jest uniwersalna i może być skuteczna dla każdego palacza, niezależnie od płci, to jednak dostrzega – wykorzystując swoje ogromne doświadczenie w pracy z palaczami – pewne szczególne aspekty, istotnie wyróżniające kobiety, na co wpływ miały z pewnością dokonująca się  zmiana i rozwój stosunków społecznych na przestrzeni ostatnich dziesięcioleci,  w tym - zmieniająca się pozycja i rola kobiet, które uzyskały nowe prawa, możliwości i szanse, ale jednocześnie przysporzyło im to wielu dodatkowych obowiązków, stresów i życiowych problemów, które są ceną, jaką płacą za te nowe wspaniałe możliwości rozwoju i aktywności.

Allen Carr zwraca uwagę, że kobiety w większym niż mężczyźni stopniu obawiają się odstawienia papierosów, odczuwają silniejszy lęk przed ich utratą, ponieważ w ich odczuciu, papierosy to  jeden z elementów gwarantujących im poczucie bezpieczeństwa. To stały, niezmienny element i życiowy punkt odniesienia.
Podejście kobiet do palenia i papierosów ma także charakter bardziej emocjonalny. Palenie to, jak sądzą,  element ich osobowości.
Nie są to w żadnym razie powody, które miałyby sprawić, że jest im trudniej rzucić palenie, niż mężczyznom. Ale z pewnością warto pochylić się w szczególny sposób nad motywami, problemami i emocjami kobiet, uwzględnić ich wrażliwość i lęki, poruszyć szczególne struny i w ten sposób cały proces wychodzenia z nałogu im ułatwić.
Nigdy nie zmieni się zapewne sama istota nikotynowego nałogu, którym zajmuje się Allen Carr, jednak zmieniają się drogi i sposoby, którymi kobiety dają się w te pułapkę wciągnąć. Kobiety, które chcą się z niej wyrwać, muszą być tego wszystkiego  świadome, żeby skończyć z tym raz na zawsze i nie dać się więcej nabrać.

----------------------------------------------------------

Ta książka skutecznie pomaga kobietom w rozstaniu się z nałogiem - bez bólu, żalu i poczucia straty! Osoby na całym świecie, które rzuciły palenie wyłącznie po przeczytaniu książki deklarują, że są szczęśliwe, że wreszcie i na zawsze odzyskały wolność.

Metoda Allena Carra jest genialna, a zarazem unikalna, ponieważ koncentruje się na prawdziwych powodach, dla których palimy i mitach związanych z paleniem tytoniu, obalając je, jeden po drugim. Próżno szukać w niej informacji, dlaczego nie powinno się palić – każdy palacz wie, że palenie papierosów jest szkodliwe i rujnuje go finansowo. Książka pokazuje czytelnikowi, dlaczego, mimo tej świadomości, nie może pozbyć się nałogu, rozszyfrowuje, na czym polega tzw. pułapka nikotynowa.

Allen Carr koncentruje się na uzależnieniu mentalnym od palenia i papierosów, którego mechanizmy dokładnie poznał będąc 33 lata nałogowym palaczem i wielokrotnie podejmując próby rzucenia palenia innymi metodami. Pomaga w ostatecznym rozstaniu się z paleniem zarówno osobom, które palą dużo, bardzo dużo i od wielu lat, tym, które wielokrotnie próbowały bezskutecznie rzucić, jak również osobom palącym mało, towarzysko i przez krótki okres czasu.

Organizacja Allena Carra z siedzibą w Wielkiej Brytanii posiada 70 ośrodków na całym świecie. Dzięki Metodzie Allena Carra, miliony ludzi rzuciło palenie w ciągu ostatnich 20 lat.
Książka Allena Carra „Prosta metoda. Jak skutecznie rzucić palenie” jest najpopularniejszą i najskuteczniejszą pozycją wydawniczą w tej dziedzinie.

Przetłumaczona na ponad 20 języków, sprzedała się w 8 milionach egzemplarzy i od lat jest bestsellerem w Wielkiej Brytanii, Rosji, Niemczech, Holandii, Hiszpanii, Irlandii, Austrii i Japonii.

- Nikt z nas nie planował być palaczem do końca życia. Większość z nas chce rzucić, próbuje, i znów zaczyna od nowa. Można rzucić skutecznie palenie metodą Allena Carra – mówi Anna Kabat z Allan Carr Polska.- Jeśli nie zrobisz tego teraz, to kiedy? – pyta przewrotnie. Sama rzuciła palenie 6 lat temu właśnie metodą Allena Carra – wszyscy terapeuci prowadzący szkolenia to byli palacze, mamy własne autentyczne doświadczenie, dzięki temu jesteśmy wiarygodni – dodaje.
Ta ksiązka, to kolejna z pozycji wydawniczych naszej firmy w Polsce, mówi dalej - polecam tym Paniom, które nie wierzą, tym, które próbowały wszystkiego, oraz tym, które marzą, by im się wreszcie udało. Ta kobieca perspektywa robi dużą różnicę.
To także świetny prezent z okazji nadchodzących świat i nowego roku, kiedy to każdy z nas ma nowe postanowienia. To idealny czas, na zmianę jakościową swojego życia - namawia Kabat.

 

Dystrybucja: Empik, salony prasowe i najlepsze księgarnie w Polsce.
Cena egz.: 29,90 złotych.
Wydawnictwo BETTERS.